5 tipov, ako zabrániť odštiepeniu magnetu

5 tipov, ako zabrániť odštiepeniu magnetu

Neodýmové magnety sú pomerne tvrdé, zároveň však krehké. Pri silnejšom náraze môžu prasknúť alebo sa odštiepiť. Vyskúšajte 5 tipov, aby ste tomu zabránili.

Čítajte ďalej ›
216× magnetické guľôčky a stavebnica NeoCube. Ako funguje?

Magnety na každý deň

216× magnetické guľôčky a stavebnica NeoCube. Ako funguje?

Malé magnetické guľôčky a z nich vytvorené stavebnice NeoCube sú pomerne vyhľadávané a obľúbené. Čo sú zač, kto magnetický hlavolam vymyslel, aké varianty existujú a ako ich vlastne skladať? Pozrite sa na základný prehľad o NeoCube.

Ako oddeliť a spojiť silné magnety

Ako oddeliť a spojiť silné magnety

Slabšie magnety, ak sa dajú dobre uchopiť, sa dajú pomerne ľahko oddeliť. Ako však od seba oddeliť silnejšie magnety? A ako ich potom zase bezpečne spojiť? Pozrite sa na ďalšiu časť seriálu Magnetický poradca.

Výkup kovov za férové ceny: predajte nám farebné kovy

Výkup kovov za férové ceny: predajte nám farebné kovy

Máte vo firme, doma či v dielni menej známe alebo farebné kovy, ktoré v bežnej výkupni nechcú? Vykúpime ich od vás za férové ceny podľa aktuálnej hodnoty na svetových trhoch.

Čítajte ďalej ›
Magnety sú tvrdé, ale krehké – čo sa môže stať?

Magnetický radca

Magnety sú tvrdé, ale krehké – čo sa môže stať?

Sú magnety odolné? Ako ktoré. Neodýmové magnety sú krehké a po náraze či dôsledkom tlaku sa môžu rozbiť, odštiepiť. Pozrite sa, čo sa stane, keď sa magnety zrazia.

Čítajte ďalej ›
Vŕtanie a rezanie magnetov. Ako to urobiť bezpečne?

Magnetický radca

Vŕtanie a rezanie magnetov. Ako to urobiť bezpečne?

Dajú sa neodýmové magnety rezať a vŕtať? Čo sa môže stať, ak to vyskúšate a ako ich prevŕtať bezpečne? Poradí vám Magnetický poradca. Pozrite sa a vyskúšajte.

Čítajte ďalej ›
Prídržná vs. šmyková sila magnetov – koľko kilogramov magnety udržia?

Magnetický radca

Prídržná vs. šmyková sila magnetov – koľko kilogramov magnety udržia?

Pri magnetoch uvádzame magnetickú silu. Prečo magnety uvedenú záťaž neudržia vždy? Aký je rozdiel medzi prídržnou a šmykovou silou magnetov? Zistite o magnetickej sile viac, aby ste si mohli vybrať magnet vhodný na účel, ktorý práve potrebujete.

Čo je magnetfishing a ako s ním začať

Čo je magnetfishing a ako s ním začať

Čo znamená termín „magnet fishin“ či magnetic fishing“, po slovensky „magnetický lov, magnetický rybolov“? Je to dobrodružná zábava pre voľné chvíle vonku. Stačí vám na to veľmi silný magnet, pevné lano a samozrejme vodná plocha. Magnet fishing nemusí byť len zábava, často má aj praktický význam. Aký je postup a aké pomôcky naň potrebujete? Čítajte ďalej.

Magnetická fólia vs. kovová – ktorá je vhodnejšia na magnetickú tabuľu

Magnetická fólia vs. kovová – ktorá je vhodnejšia na magnetickú tabuľu

Magnetická tabuľa je praktickou pomôckou v kancelárii, pracovni, učebni, hodí sa vo výrobnom procese, obchode, na propagáciu, ale aj doma v kuchyni či detskej izbe. Môžete si ju vytvoriť zo samolepiacej fólie. Predávajú sa aj kovové alebo pokovované fólie a magnetické fólie. Zistite, aký je medzi nimi rozdiel a či sú vhodné na vytvorenie magnetickej nástenky.

Prihlásenie zavrieť