Stolovanie pod azúrovou oblohou je fajn. Ale na jar aj v lete v našich končinách dosť fúka. Kým stihnete na záhradný stôl položiť taniere s obedom, fijú! Obrus letí cez plot k susedom. Na stole ho neudržali ani obrusové spony po babičke. Ako si obed v záhrade pokojne vychutnať? Použite moderných silákov – neodýmové magnety. Okrem pohody pri záhradnej grilovačke vám bleskovo pomôžu pripnúť papierovú mapu či závesy. Prečítajte si pár tipov, ako využiť magnetické „pripevňovadlá“
v domácnosti.
Záhradná hostina býva príjemným spestrením slnečného dňa. No len dovtedy, kým vám poryv vetra zdvihne obrus aj s pohármi a vysype taniere. O rozliatom víne ani nehovoriac. Váš pes sa asi obsahu prevrátených tanierov s voňavou bravčovinou poteší, ale vy zostanete asi hladní.
Rozkážte vetru aj obrusu
Ukážte obrusu, kto je u vás pánom, rozkážte vetru. Vaším spojencom budú silné neodýmové magnetické kocky. Jednu dajte hore na dosku stola, druhú zospodu. Cvak. Okamžite neposlušný obrus pripevníte.
Už nehrozí, že letiaca vidlička ublíži vedľa odpočívajúcej mačke. Na fotografiách vidíte ukážky magnetov, ktoré sú na tento účel vhodné. Typ neodýmových magnetov si však vyberte podľa svojich preferencií.
Čím väčší magnet, tým väčšia magnetická sila. To je ideálne pre hrubšiu dosku stola. Platí aj pravidlo, že čím plochejší magnet vyberiete, tým menej bude na stole vyčnievať, ale asi sa vám s ním bude horšie manipulovať. Neodýmové magnety držia ako pribité!
Riešenie: hore na dosku stola umiestnite plochý magnet, zo spodnej strany stola potom tyčový magnet, aby ste ho mohli dobre uchopiť a po záhradnej hostine zložiť.
Naplánujte si výlet
Kde inde neodýmové magnetické kocky, kruhy či kotúče na pripevnenie použijete? Napríklad pri plánovaní výletu. Alebo aj na chate, kde ešte nemáte internetové pripojenie.
Rozbaľte klasickú papierovú mapu a pomocou dvojice magnetov ju pripevnite k vertikálne umiestnenej ploche – napríklad na okno, dvere, krídla skrine, kus preglejky či fólie.
Podobne pricvaknite plagáty, plány, návody, schémy. A rovnako ľahko a rýchlo ich zase z plochy zložíte.
Chrómová ozdoba závesov a bytové dekorácie
Ďalšou možnosťou, ako využiť magnetické kocky, je scvaknúť okenné závesy, záclony, rolety. Trblietavé striebristé magnety alebo zlaté kocky potom budú, okrem upevnenia závesov, plniť aj funkciu bytovej dekorácie.
Otvírají sa vám dvierka u kuchynských liniek alebo skříňka v kúpeľni? Vyrobte si zatírání dverí pomocou neodymových magnetov. Zjistěte, ako postupovať v článku.
Užite si súkromie
Prichyťte mapu na dvere, zakryte okno závesom pomocou neodýmových magnetov. Máte doma sklenené dvere a občas ich potrebujete zatemniť alebo urobiť nepriehľadnými? Stačí vám kus látky a osem magnetických kociek. Priložte záves k sklenenej výplni dverí, do rohov umiestnite neodýmové magnety.
Na druhú stranu skla dajte do rovnakých miest ďalšie magnety. Ale buďte opatrní, majú veľkú silu. Ak ich na sklo priložíte z väčšej vzdialenosti, môžu sklenenú výplň poškodiť. Bezpečnejšie je magnet po skle opatrne posúvať, kým ho svojou silou zachytí magnet na druhej strane skla. Pozor aj na poškriabanie sklenenej výplne.
Magnet – záchranca džentlmena
Páni, chystáte sa na večernú oslavu, ale nemôžete nájsť manžetové gombíky? V núdzi vám pomôžu neodýmové magnety. Použite ich na upevnenie manžiet na košeli. Ich chrómová úprava vám originálne doplní outfit.
Len dajte pozor, aby ste si na večierku nedali ruky k sebe. Magnety na ľavej a pravej manžete by sa mohli pricvaknúť, a vy by ste sa potom stali väzňom svojej vlastnej košele. Buďte opatrní aj na svoje hodinky. So silnými magnetmi sa spravidla nekamarátia.
Magnetický nástupca zicherky
Malé a ľahké neodýmové magnety môžu často zastúpiť aj legendárny otvárací špendlík, takzvanú zicherku. Použite namiesto nej magnety na pripnutie, zopnutie či scvaknutie odevu.
Radi doma šijete? Ušite si upínacie stuhy na závesy, tienidlá a zásteny na okná či sklenené výplne dverí s využitím neodýmových magnetov. Vyrobte si stojanček na špendlíky a magnetický držiak na cievky s niťami. Inšpirujte sa v článku.
Inšpirujte sa ďalšími tipmi na využitie neodýmových magnetov na blogu Unimagnet.