UHU MAX REPAIR Univerzálne lepidlo 8g
Kód produktu U1
Extrémne silné, flexibilné polymérové lepidlo na lepenie neodymových magnetov, opravy. Odoláva nárazom, vode v interiéri aj exteriéri....
Čím prilepiť feritové i neodymové magnety? Pre extrémny ťah siahnite po epoxidovom lepidle UHU PLUS ENDFEST 300 alebo špeciálnom konštrukčnom lepidle na magnety Loctite AA 326. Pre rýchle opravy a pružné spoje zvoľte UHU MAX REPAIR či sekundové lepidlá Loctite. Dodávame aj zaisťovače závitov, závitové zámky proti vibráciám. Pre rýchlu montáž využite samolepiace 3M nálepky. Lepte ľahko a pevne, vyskúšané roky praxe.
Zoradiť Doporučujeme: Produkty sú zoradené podľa názvu tovaru vzostupne. V tejto sekcii majú niektoré produkty nastavené umiestnenie na konkrétnych pozíciách.
Zobraziť
Pre pevné prilepenie neodymového či feritového magnetu je potrebných viac ako len bežné „sekundové lepidlo z trafiky“. Magnety sú často namáhané strižnou silou, nárazmi alebo zmenami teplôt. Preto u nás nájdete iba preverené priemyselné riešenia, ktoré zaistia, že spoj bude držať bezpečne a trvalo.
Pre priemyselné aplikácie a náročné kutilské projekty, kde lepíte neodymové alebo feritové magnety na oceľové plechy či konštrukcie, je ideálnou voľbou špeciálne konštrukčné lepidlo.
Táto kategória lepidiel je najvyhľadávanejšia pre svoju bleskovú rýchlosť lepenia. Či už tomu hovoríte sekundové lepidlo alebo správne sekundové lepidlo či odborne kyanoakrylátové lepidlo, princípom je vždy rýchla reakcia so vzdušnou vlhkosťou.
Pri magnetických úchytkách s čapmi alebo vnútorným závitom hrozí vplyvom otrasov ich povolenie. O tom vedia svoje napríklad lovci pokladov z vodných hlbín. Na zabránenie uvoľnenia slúžia takzvané závitové zámky, obľúbené aj priaznivcami magnetového rybárčenia. Ktorý vybrať?
Ak sa chcete vyhnúť tekutým lepidlám, ponúkame aj samolepiace magnety s samolepiacou vrstvou 3M. Tieto riešenia sú perfektné na výrobu darčekových krabičiek, magnetiek na chladničku alebo na pripevnenie magnetov k papieru a plastu. Stačí odlepiť ochrannú vrstvu a pritlačiť. Žiadne schnutie, žiadny zápach. K dispozícii sú aj 3M samolepky – iba lepiaca vrstva na použitie aj na iné predmety.
Užitočný tip na záver: Žiadne lepidlo nebude držať na mastnom alebo zaprášenom povrchu. Pred každým lepením magnet aj protikus dôkladne odmastite technickým liehom alebo špeciálnym čističom.
Prajeme pevné spojenie!
| Kategória / Účel | Názov produktu | Hlavné vlastnosti a určenie |
|---|---|---|
| Konštrukčné a vysokopevnostné | Loctite AA 326 | Na magnety: Jednozložkové akrylátové lepidlo. Špičková odolnosť. Je potrebný aktivátor (SF 7649). |
| Loctite AA 317 | Pevné spoje: Jednozložkové, pre lícované kovové a keramické diely. Je potrebný aktivátor (SF 734). | |
| UHU PLUS Endfest 300 | Dvojzložkový epoxid: Extrémne vysoká pevnosť (3000 N/cm²). Pre spoje namáhané ťahom aj tlakom. | |
| UHU PLUS Multifest | Dvojzložkové MMA: Ideálne pre štrukturálne lepenie kovov a kompozitov s vysokou rázovou húževnatosťou. | |
| Univerzálne a sekundové | UHU Max Repair | Flexibilný univerzál: Na báze polyméru. Odoláva vode a vibráciám. Vyplňuje škáry. |
| Loctite 401 | Univerzálne sekundové lepidlo: Na rýchle opravy hladkých aj poréznych povrchov. | |
| Loctite 454 | Gélové sekundové lepidlo: Nesteká zo zvislých plôch a nevsiakne sa do savých materiálov. | |
| Na plasty a gumu | Loctite 406 | Na plasty: Rýchle lepenie gumy vrátane EPDM a obtiažnych plastov. |
| Na zaistenie závitov | Loctite 222 | Nízkopevnostné: Zaisťuje skrutky proti uvoľneniu vibráciami, umožňuje ľahkú demontáž. |
| Loctite 243 | Strednepevnostné: Najpoužívanejší zaisťovač. Odolný voči oleju. | |
| Loctite 270 | Vysokopevnostné: Pre trvalé spoje, ktoré sa už nebudú rozoberať. | |
| Nálepky (3M™) | 3M™ 468MP (8, 20, 25 mm) | Tenká vrstva (0,13 mm): Čistý spoj, tenká vrstva. Vysoká šmyková pevnosť. |
| 3M™ VHB™ 4920 (17 mm) | Akrylová pena (0,4 mm): Vyrovnáva nerovnosti, tlmí vibrácie a nahrádza nity. |
alebo