11 trikov s neodýmovými kotúčmi a kvádrami, ktoré vám uľahčia život

Využitie neodýmových kvádrov a kotúčov.

Už sa vám niekedy podarilo vysypať klince? Alebo vyliať spenenú kolu či pivo? A čo zamotať šnúry od nabíjačky, stratiť doma kľúče? Každý občas zažije nejakú patáliu. Vezmite si na pomoc silných magnetických pomocníkov – neodýmové kotúčiky, kotúče a kvádre. Odhaľte 11 magnetických trikov s neodýmami, ktoré vám uľahčia život. Video vnútri článku.

1) Magnetický skrutkovač – a skrutky už neutečú

Skrutkujete, skrutkujete, a šup! Skrutka sa zakotúľala niekam za chladničku. Zmagnetizujte si skrutky, aby už nikam neutekali. Stačí, keď na skrutkovač pricvaknete malý neodýmový kotúčik. A skrutky vám už z neho nespadnú.

Využijete neodýmové kotúče: KT-03-02-N

2) Káble na hrane – žiadna motanica

Káble, všade samé káble a šnúry! Tiež sa vám zamotávajú? Namotajte na nabíjacie káble pružinky z pier. Nalepte na hranu stola menšie neodýmové magnety. Cvak, cvak! A káble vám už z neho nespadnú.

Vhodné magnetické kotúčiky: KT-08-02-N

3) Skrutky aj klince po ruke. Alebo na vrecku.

Montujete, pribíjate? Vložte si neodýmový magnet do vrecka na košeli, alebo prilepte na aku skrutkovač malé ploché magnety. Skrutky či klince budete mať hneď po ruke.

Použite aspoň 4 neodýmové magnety KT-20-05-N

4) Ozdobná brošňa na závesy

Mať závesy pekne zopnuté ako na zámku je nádhera. Ale kto má stále zaväzovať a rozväzovať šnúrky? Nalepte dva magnety a kus stuhy na ozdobnú brošňu alebo kúsok bižutérie. Omotajte okolo závesu a navzájom pricvaknite. Hotovo!

Vhodné magnety: KT-12-02-N

Tipy na využitie neodýmových kotúčov a kvádrov.

5) Náradie levitujúce na stene dielne

Kam som len položil kliešte? Možno to poznáte. Pred chvíľkou tu boli, teraz už nie sú… Nalepte neodýmové kotúče na stenu v garáži alebo dielni. Cink! A náradie poslušne „stojí“ na stene.

Na náradie si kúpte neodýmové kotúče: KT-15-05-N

Tip: na lepenie magnetov je vhodné univerzálne lepidlo UHU MAX REPAIR, alebo lepidlo UHU plus endfest 300.

6) Semienka aj korenie hneď po ruke

Hľadať po kuchyni vrecúška s korením alebo semienkami je otravné. Presypte ich do malých fľaštičiek alebo dóz s kovovými viečkami. Prilepte magnetické kotúče z neodýmu na spodnú stranu horných skriniek kuchynskej linky. Potom k nim pricvaknite fľaštičky s korením, semienkami, orieškami, lentilkami.

Poháre a dózičky pricvaknite na magnety KT-15-03-N

7) Cola ani pivo už „nevybuchnú“

Tssss, márnosť šedivá, zase to pení! Bodaj by nie, keď fľašu rovno z chladničky otočíte o 90°. Fľaše pri chladení radšej postavte. Máte priehradku vo dverách plnú? Prilepte dovnútra chladničky, na jej vnútornú hornú stenu, niekoľko neodýmových kvádrov a jednoducho k nim fľaše s kovovými uzávermi pricvaknite.

Fľaše v chladničke pricvaknite 3 magnetmi KV-20-20-05-N

8) Skrutko-klinco zberač

Drc! Obsah škatuľky s klincami a skrutkami sa rozkotúľal po podlahe. Podarilo sa vám vysypať skrutky alebo klince? Vezmite si škatuľku z kartónu, otočte ju naopak, na jej dno priložte silnejší neodýmový magnet a skrutky do škatuľky pekne zozbierajte. Uvidíte ten fukot! Potom škatuľku otočte späť. To však ešte predtým, ako magnet odstránite. V opačnom prípade postup opakujte.

Rozsypané klince pozbierate pomocou neodýmového magnetu KT-50-20-N

Tipy na využitie neodýmových kotúčov a kvádrov.

9) Strážca chrumkavých zemiačikov

Zjesť vrecko čipsov na posedenie. Možno to poznáte… Aj by ste si uvedomelo nechali časť z nich na neskôr, ako však vrecúško uzavrieť, aby čipsy zostali chrumkavé? Stačia vám na to dva menšie neodýmové kvádre. Hornú hranu vrecúška párkrát ohnite a scvaknite.

Vrecko uzavriete pomocou 2 neodýmových magnetov KV-10-10-02-N

10) Vypínačový kľúčodržiak

Niekedy je horor nájsť doma kľúče. Kde zase sú? Vyčleňte im radšej stále miesto. Vlepte neodýmový kváder dovnútra vypínača na svetlo. Zväzok kľúčov na ňom potom bude pekne držať. Ak však elektrike veľmi nerozumiete, montáž vypínača radšej zverte hodinovému manželovi či elektrikárovi. Inak hrozí, že sa vám poriadne rozsvieti.

Do vypínača vlepte napríklad magnet KV-15-15-08-N

11) Magnetický čistič fliaš s úzkym hrdlom

Ako vyčistiť zvnútra fľašu s úzkym hrdlom? Ruka sa do nej nezmestí. Alebo možno zmestí, ale potom ju už nevytiahnete. Ak nemáte ruku ako filmová Saxana, skúste to inak. Odstrihnite kúsok špongie, narežte ju a dovnútra vlepte neodýmový kotúčik. Napchajte špongiu do pohára a ďalším magnetom potom z druhej strany špongiou pohýnajte. Dovidenia, špina!

Do špongie vlepte neodýmový kotúč KT-12-06-N, do ruky vám najlepšie padne napríklad magnet KT-10-10-N

Ako na všetky magnetické triky? Pozrite sa na video nižšie.

Príjemnú zábavu s neodýmovými magnetmi!

Inšpirujte sa ďalšími vychytávkami na magnetickom blogu Unimagnet.