9 tipov na využitie neodýmových kvádrov a kociek

9 tipov na využitie neodýmových kvádrov a kociek.

Ako elegantne zopnúť závesy alebo mať poriadok na pracovnom stole? Vezmite si na pomoc magnetické kocky a kvádre. Stačí len priložiť, cvak. Magnety držia ako pribité. Neodýmové kocky sú síce malé, ale ich magnetická sila je veľká. Kde a ako magnety v tvare kociek využijete? Využite 9 tipov.

1) Odkazy či recepty na chladničku

„Čo mám zajtra kúpiť?“ „Kde je účet za elektrinu?“ Pricvaknite si dôležité odkazy, účty, nákupný zoznam či obľúbený recept na chladničku pomocou neodýmových kociek.

2) Pripevnite kuchynské utierky

Kuchynskú utierku, obrúsky alebo zásteru majte hneď po ruke. Silným magnetom ich jednoducho pripevnite k sporáku, radiátoru či ku kovovej zárubni dverí.

3) Zopnite závesy

Páčia sa vám pekne zopnuté závesy? Pricvaknite okenné závesy alebo záclony niekoľkými lesklými magnetickými kockami, ktoré budú zároveň slúžiť ako dekorácia. Bez šnúrok a zaväzovania.

Neodýmové kocky na zopnutie závesov na okne.

4) Prichyťte dokumenty

Ak pracujete z domu, potom určite využijete nad pracovným stolom magnetickú tabuľu. Pricvaknite si neodýmovými kockami na nástenku dokumenty, ktoré potrebujete mať po ruke. Ušetríte tak miesto na stole.

5) Upracte káble

Zamotané a skrútené káble od počítača, nabíjačky mobilného telefónu či čítacieho zariadenia povaľujúce sa na stole – možno aj vám zaberajú celú pracovnú plochu. Ako to vyriešiť? Namotajte na nabíjacie káble pružinky z pier. Potom nalepte na hranu stola samolepiaci neodýmový kváder a vedľa neho ešte silnú magnetickú kocku. Káble k magnetom pricvaknite. Teraz vám už na stole nebudú prekážať.

Magnetické kvádre na pripevnenie káblov na stole.

6) Pripevnite prospekty a mapy

Zúčastňujete sa výstav, veľtrhov alebo pracujete v infocentre? Pripevnite magnetickými kockami letáčiky, prospekty či mapy ku kovovému stojanu alebo konštrukcii veľtrhového stánku.

7) Pri montáži si pricvaknite súčiastky

Opravujete, montujete alebo majstrujete? Asi sa vám už niekedy stalo, že sa skrutky, matice a podložky niekam zakotúľali. Vložte si neodýmový magnet do vrecka na košeli, alebo malé ploché magnety prilepte na aku skrutkovač. Skrutky či klince sa vám už nebudú strácať.

Neodýmové kvádre.

8) Upevnite obrus

Pripravujete záhradnú párty, ale fúka vietor? Aby vám obrus neuletel zo stola, pripevnite ho niekoľkými neodýmami. Magnetickú kocku priložte na dosku stola, druhý kvádrový magnet zospodu.

Ak máte dosku stola hrubšiu, zvoľte väčšie magnety, pretože majú väčšiu magnetickú silu. Myslite na to, že čím plochejší magnet vyberiete, tým menej bude na stole vyčnievať, ale horšie ho uchopíte do ruky.

9) Vyrobte si magnetickú stavebnicu

Ako sa doma zabaviť, keď je vonku zima alebo prší? Kúpte si aspoň 125 magnetických kociek a zostavte magnetickú stavebnicu. Pozrite sa na video a uvidíte, čo všetko je možné zo stavebnice postaviť:

Inšpirujte sa aj nápadmi na magnetické hry v článku Zahrajte si zábavné hry s magnetmi pre deti i dospelých.

Buďte opatrní

Neodýmové magnety majú veľkú magnetickú silu, preto pri ich používaní dávajte pozor. Magnety z neodýmu nepatria do rúk deťom. Hrozí pricviknutie prstov alebo prehltnutie magnetu.

Ako vám neodýmové magnety uľahčujú život? Napíšte nám tip na magnetický Facebook.

Čítajte ďalej o zaujímavostiach zo sveta magnetizmu na blogu Unimagnet.