Zabavte deti magnetickým vianočným stromčekom na pekáči

Magnetický vianočný stromček na pekáči.

Hľadáte nápady na vianočné tvorenie s deťmi? Vyrobte si magnetický vianočný stromček a vyzdobte byt vo vianočnom štýle. Detváky tak počas vianočných sviatkov výborne zabavíte. Stačí vám plech alebo pekáč na pečenie, hárky farebného papiera, magnety a drobné predmety na ozdobenie. V článku s návodom zistite, ako na to.

Čo budete na výrobu magnetického stromčeka potrebovať:

• plech alebo väčší plechový pekáč na pečenie,
  • magnetická samolepiaca páska 20 × 1,5 mm 3M,
  • farebné gombíky, spiežovce, malé drobné darčekové predmety, mini vianočné ozdoby alebo rôzne tvary vystrihnuté z plsti či hviezdy a vločky z tenkej preglejky,
  • hárky papiera v zelenej, žltej a hnedej farbe,
  • dvojstranná samolepiaca páska,
  • nožnice.

Návod na výrobu vianočného stromu s magnetmi

1) Z hárku zeleného papiera vystrihnite tvar stromčeka, aby zabral väčšinu plochy vnútri plechu na pečenie. Z hnedého papiera vystrihnite kmeň stromu a žltú hviezdu.

2) Papierový stromček prilepte pomocou samolepiacej dvojstrannej pásky k plechu na pečenie.

3) Magnetickú pásku nastrihajte nožničkami, odoberte ochrannú papierovú fóliu a prilepte ju k ozdobám – gombíkom, spiežovcom alebo iným drobnostiam.

4) Máte? Teraz môžu deti ozdoby pricvaknúť k stromčeku!

Ďalšie tipy, ako magnetický stromček ozdobiť

Fotíte? Vytlačte si fotografie z minulých Vianoc, vystrihnete ich do tvaru kolieska a zalaminujte, aby sa neroztrhli. Pricvaknite ich s deťmi na magnetický stromček namiesto ozdôb. Fotky sú výborný spôsob, ako s deťmi precvičiť slovnú zásobu. O fotografiách sa môžete porozprávať.

Máte doma predškoláka? Nacvičte s ním abecedu. Použite plastové gombíky alebo zátky od piva a napíšte na ne písmená abecedy. Vaše dieťa sa tak hravou formou naučí zložiť abecedu od A do Z.

Inšpirujte sa ďalším návodom na vianočné vyrábanie s deťmi a vytvorte si magnetický adventný kalendár.

Objavte ďalšie magnetické nápady ako využiť neodýmové magnety na blogu Unimagnet.