Vyrobte si: Betónový stojanček na vajcia s držiakom lyžičky, ktorá sama stojí

Betónový stojanček na vajcia s magnetickým držiakom lyžičky.

Zostala vám z minulej tvorby ešte zmes na kreatívny betón? Teraz sa bude hodiť. Vytvorte si na stôl veľkonočnú dekoráciu – betónový stojanček na vajíčka s ukrytým držiakom na lyžičku. Lyžička bude na stojančeku sama stáť! Čítajte návod v článku a prekvapte návštevy.

Materiál a pomôcky potrebné na výrobu 4 betónových stojančekov na vajcia

Materiál na výrobu betónového stojančeka na vajcia.

• neodýmových kociek KS-10-N

• kreatívny betón (Umelecký betón využijete aj na výrobu misiek, váz či stojančekov na sviečku. Zoženiete ho na internete alebo v kreatívnych potrebách.)

• 2 zrelé avokáda

• 4 vajcia uvarené natvrdo (nelúpte ich, nechajte ich v škrupine)
  • rastlinný olej
  • polievková lyžica
  • téglik od jogurtu
  • nôž
  • jemný brúsny papier
  • akrylové farby
  • malý štetec

Postup na výrobu betónového držiaka na vajíčka

1) Avokádo pozdĺžne rozrežte, vyberte kôstku a lyžicou opatrne vydlabte. Dajte pozor, aby ste šupku nepoškodili.

Tip: Zvnútra avokáda si urobte výborné guacamole!

2) Namiešajte betónovú zmes podľa návodu, mala by stačiť voda.

Betónová zmes.

3) Šupku z avokáda vnútri jemne vytrite olejom a naplňte betónovou zmesou. Nechajte asi 5 – 10 minút odležať, aby sa betón v šupke usadil.

Plnenie avokáda betónovou zmesou.

4) Spodnú časť uvareného neolúpaného vajíčka poriadne potrite rastlinným olejom a jemne zatlačte na jednu stranu betónom naplnenej šupky z avokáda. Olejom nešetrite, vďaka nemu sa budú dať vajcia po zaschnutí z betónu vybrať.

Výroba betónového stojančeka na vajcia s magnetom.

5) Na druhej strane betónom naplnenej šupky jemne vedľa seba zatlačte dva neodýmové magnety v tvare kocky a ešte ich betónovou zmesou jemne potrite, aby nebolo magnety vidieť.

Výroba betónového stojančeka na vajcia s magnetom.

Teraz nechajte betónovú zmes tvrdnúť 24 hodín.

Výroba betónového stojančeka na vajcia s magnetom.

6) Po 24 hodinách vajcia vyberte a pomocou noža z betónu odlúpnite avokádovú šupku.

7) Povrch obrúste brúsnym papierom, aby bol stojan na vajíčka pekne hladký.

Betónový stojanček na vajcia s držiakom lyžičky.

8) Jamky na vajíčka natrite napríklad zlatou akrylovou farbou a nechajte opäť zaschnúť. Alebo zvoľte veľkonočné farby ako sú žltá a zelená.

Originálny betónový držiak na vajcia máte hotový. Teraz stačí do jamky vložiť namäkko uvarené vajce a vedľa pricvaknúť lyžičku, ktorá bude vďaka ukrytým magnetom sama stáť.

Betónový stojanček na vajcia s držiakom lyžičky.

Dobrú chuť a veselú Veľkú noc!

Objavte ďalšie magnetické nápady na blogu Unimagnet.