8 tipov na využitie pogumovaných magnetov a príchytiek. Ako ich využiť?

Tipy na využitie pogumovaných príchytiek.

Magnetické pogumované úchytky obsahujú magnety zapuzdrené v gumovom obale. Vďaka tomu lepšie držia na kĺzavom povrchu a podklad nepoškodia. Kde všade ich využijete? Zistite výhody pogumovaných príchytiek a magnetov v článku.

Pogumované magnety sú neodýmové magnety potiahnuté gumovou vrstvou. Príchytky navyše obsahujú upínaciu plastovú úchytku na pretiahnutie kábla. Vďaka gumovému puzdru majú magnety a magnetické káblové príchytky hneď niekoľko výhod:

• lepšie držia na hladkom a kĺzavom povrchu,
  • chránia lakovaný či chrómovaný podklad pred poškriabaním,
  • sú lepšie chránené proti poveternostným vplyvom a korózii,
  • lepšie odolajú poškodeniu než neodýmové magnety bez puzdra,
  • pricvaknete ich takmer okamžite, a to bez vŕtania a lepenia a kedykoľvek zložíte.

Pogumované príchytky sa hodia na dočasné aj trvalé použitie. Sú vhodné do interiéru i exteriéru.

Typy pogumovaných magnetických úchytiek a káblových príchytiek

1) Pogumovaná magnetická úchytka

Pogumovaná príchytka.

Pod gumovou vrstvou je ukrytý silný neodýmový magnet so závitom. Existujú buď pogumované úchytky s vonkajším závitom, ku ktorým priskrutkujete matice či závitové koncovky, alebo magnetické úchytky s vnútorným závitom, ku ktorým prichytíte skrutky, závitové tyče alebo iné montážne prvky.

2) Magnetická káblová príchytka

Magnetická káblová príchytka.

V pogumovanom magnete je zaskrutkovaná plastová úchytka, ktorou pretiahnete kábel. Hodí sa na pripevnenie káblov do priemeru 3 mm. Hrubšie káble pripnete pomocou sťahovacích pások alebo šnúrok.

8 tipov na využitie a umiestnenie pogumovaných príchytiek

1) Káblové úchytky prichyťte k pohľadovým častiam nosných traverzov a nosníkov.

2) Pogumované magnety pricvaknite ku kovovým regálom v dielni, autoservise, v obchode či v sklade.

Magnetická pogumovaná úchytka.

3) Úchytky prichyťte ku kovovým plochám a krycím plechom strojov.

4) Pricvaknite na kovové plochy obytných vozidiel, karavanov, lodí.

5) Úchytky pricvaknite na kovový nábytok, k skrutkám v trámoch záhradného altánka alebo odkvapu.

Magnetická úchytka.

Magnetická káblová príchytka.

6) Pripnite nimi dekorácie ku kovovej zárubni dverí, k radiátoru.

7) Pomocou príchytiek pripnite na kovové zábradlie balkóna alebo terasy rohože.

8) Príchytkami upevnite svadobné ozdoby na karosériu auta.

Objavte ďalšie tipy zo sveta magnetov na blogu Unimagnet.