Horčíková páska (Mg) - 0,2 × 4 mm, dĺžka 21 metrov

Horčíková páska, hrúbka 0,2 mm, šírka 4 mm, dĺžka 21 metrov, hmotnosť celkom 25 gramov, horí aj pod vodou.

Kód produktu: HP-21

520 KS skladem

Packeta (Zásielkovňa) 2,47 € zajtra

Horčíková páska (Mg) je striebristo sivý tenký, úzky plech. Magnéziovú pásku s čistotou 99,5% dodávame v dĺžke 25 m. Pyrotechnici a ohňostrojcovia horčíkovú pásku používajú na zapaľovanie ohňostrojov, na zábavné a efektové, filmové, divadelné pyrotechniky.

• slovensky Horčík, latinsky Magnesium, anglicky Magnesium

Horčíková páska - magnéziová stuha či tiež horčíkový pás sa dá po dlhšej dobe zapáliť aj zápalkami alebo zapaľovačom. Vhodnejšie je však výkonnejší zdroj plameňa horáka alebo Bunsenov horák.

Po zapálení horí pomaly, veľmi jasným bielym plameňom. Horčíková páska či fólia býva tiež štartérom horenia pyrotechnických sústav. Počas horenia vzniká biely prášok oxidu horečnatého.

Pozor: plameň horiaceho horčíka môže vyžarovať UV žiarenie, používajte ochranné okuliare s UV faktorom. Horčík nemožno hasiť vodou, horí aj pod vodou za veľmi vysokej teploty okolo 2200 °C! Na uhasenie je potrebné použiť špeciálne suché hasiace prostriedky alebo špeciálne upravené prášky. Kúpte si ich ešte pred prípadnými experimentami a zapaľovaním.

Horčíková páska s 99,5% čistotou je ideálna na pyrotechnické aplikácie i iné účely.

Tento produkt ste už hodnotili.

Hmotnosť 25 g