12 spôsobov ako využiť silné magnetické háčiky. Silní pomocníci pre domá

Neodýmové magnetické háčiky pre domácnosť aj záhradu.

Doma, v dielni aj v záhrade nájdete kovové plochy. Použite magnetické háčiky z neodýmu na zavesenie kvetináčov v altánku, ako držiak náradia v dielni aj v skleníku. Vyrobte si sušiak na kuchynské pomôcky, sušiak na bielizeň si zas rozšírte. Neodýmové háčiky sú extra silné, unesú aj kus koľajnice. Pricvaknete za sekundu. Bez vŕtania aj lepenia. Spoznajte silu neodýmu a odhaľte 12 tipov ako využiť neodýmové háčiky.

Aké sú výhody magnetických háčikov?

• Pripevníte ich okamžite.
  • Nepotrebujete lepidlo, ani vŕtačku. Podkladová plocha zostane nepoškodená.
  • Kedykoľvek ich môžete premiestniť o kúsok vedľa alebo úplne inam.
  • Majú oveľa väčšiu nosnosť ako nalepovacie háčiky.
  • Keď magnetické háčiky odoberiete, nezostanú žiadne stopy. Žiadne zvyšky lepidla, ani diery po vŕtaní.
  • Sú estetickejšie ako plastové. Magnetické háčiky sú poniklované, vyzerajú luxusne.
  • Sú vhodné aj na krátkodobé použitie – na oslavy, veľtrhy, festivaly, slávnosti.
  • Sú lacné, jeden háčik z destidílné sady vychádza na 1,15 €.
  • Vezmite si ich so sebou na dovolenku, napríklad do apartmánu v Chorvátsku. Využijete ich takmer všade – prečítajte si 28 tipov na ďalšie využitie silných magnetických háčikov.

12 tipov na využitie neodýmových háčikov doma, v dielni, v záhrade i v práci

1) Rozšírte kapacitu kuchynského držiaka

Máte veľa kuchynských pomôcok? Väčšina má očká na zavesenie. Ak máte v kuchyni drôtený program, ktorý vám už kapacitne nestačí, s magnetickými háčikmi si bleskovo rozšírite počet miest pre zavesenie metličiek, naberačiek, obracačiek či vidličiek.

Neodýmové magnetické háčiky v kuchyni.

2) Kuchynské pomôcky sušte na radiátore

Kde usušiť drôtené sito, utierku, uterák? Pricvaknite magnetický háčik na radiátor. Poslúži ako sušiak na kuchynské pomôcky.

Neodýmové magnetické háčiky v kuchyni.

3) Uložte nákupné tašky tam, kde nebudú prekážať

Ak používate textilné nákupné tašky, možno máte problém s ich uskladnením. Ušetrite úložný priestor a poličky pre potrebnejšie veci. Pripevnite neodýmové háčiky na zárubňu dverí a tašky na ne zaveste. Zárubňu využite aj na zavesenie závesu či siete proti hmyzu.

Neodýmové magnetické háčiky v predsieni.

4) Vytvorte si ďalšie vešiaky na uteráky

Nestačí vám priestor na vykurovacom rebríku v kúpeľni? Pomocou magnetických háčikov si vytvorte toľko vešiakov na uteráky a župany, koľko potrebujete.

Neodýmové magnetické háčiky v kúpeľni.

5) Rozšírte kapacitu sušiaka na bielizeň

Ak máte málo priestoru na sušenie bielizne, pricvaknite magnety napríklad na vykurovacie rúry či radiátor a zaveste na ne vešiaky s oblečením. Pomocou háčikov bleskovo rozšírite aj kapacitu sušiaka na bielizeň. Poslúži aj na zavesenie štipcov. Budete ich mať pri vešaní bielizne hneď po ruke.

Neodýmové magnetické háčiky na vešanie bielizne.

6) Skrášlite vonkajší altánok

Využite silné neodýmové magnety na zavesenie kvetináčov, ozdôb alebo zvonkohry.

7) Zaveste záhradnícke pomôcky v skleníku

V skleníku často nie je kam zavesiť kypriacu lopatku, motyčku či ďalšie záhradnícke náradie. Pricvaknite na železnú konštrukciu skleníka magnetické háčiky a pripevnite náradie či špagáty na viazanie uhoriek.

Neodýmové magnetické háčiky v skleníku.

8) Vyzdobte záhradu na rodinnú oslavu

Pripravujete záhradnú alebo rodinnú oslavu? Pomocou háčika s magnetom zaveste na pozinkovaný odkvap lampióny, ozdobné reťaze alebo lampáše. Ak fúka vietor, aj obrus upevnite neodýmovými silákmi. Ako na to, zistite v článku Cvak. Koniec lietajúceho obrusu.

Neodýmové magnetické háčiky v záhrade.

9) Zhotovte si úchyty pre náradie v dielni

V dielni magnetickými háčikmi rýchlo vyriešite nedostatok plôch na zavesenie náradia.

Neodýmové magnetické háčiky v dielni.

10) Urobte poriadok v garáži

V garáži pripevnite magnety na železnú konštrukciu regálu a zaveste na ne napríklad upínacie pavúky alebo iné dôležité predmety.

Neodýmové magnetické háčiky v garáži.

11) Vyrobte držiaky na letáky

Podnikáte, prezentujete svoj tovar alebo služby na veľtrhoch? Pricvaknite na kovový veľtrhový stánok háčiky z neodýmu. Poslúžia ako držiaky letákov, transparentov či bannerov.

12) Zaveste v kufri auta tašku s nákupom

Magnety využijete aj v kufri auta. Ak je v ňom prístup ku kovovej karosérii, pricvaknite na ňu háčik a upevnite tak hoci tašku s nákupom, bezpečnostné výstražné vesty alebo lekárničku. Pomaranče sa už po kufri nebudú kotúľať.

Kam magnetické háčiky pricvaknúť?

Na radiátor, hlavy skrutiek, chladničku, kovovú zárubňu, vykurovacie rúry, kovové nohy stola, karosériu auta v kufri, rám slnečníka, plechové odkvapy, kovový záhradný nábytok, hojdačky či zábradlie.

>> 10 magnetických háčikov v cenovo výhodnom sete <<

Buďte opatrní

Neodýmové magnety majú veľkú magnetickú silu, pri ich používaní dávajte pozor. Magnety z neodýmu nepatria do rúk deťom.

Už viete, ako vám magnetické háčiky uľahčia život a spestria domácnosť? Máte ďalší tip? Napíšte nám ho na magnetický Facebook.

Čítajte ďalej blog Unimagnet a získajte ďalšie praktické tipy.