Ako silné neodýmové magnety z Česka magnetizujú tvorbu Japonca Tetsa Ohnariho

Ako magnety z Česka magnetizujú tvorbu Japonca Tetsa Ohnariho.

V súčasnosti sú u umelcov neodýmové magnety veľmi obľúbené. Niektorí umelci z magnetov priamo vytvárajú magnetické diela či sochy, iní používajú magnety z neodýmu ako skrytú súčasť svojich diel. Jedným z nich je japonský umelec Tets Ohnari, ktorého dlhodobo sponzorujeme. Pozrite sa na jeho tvorbu a uvidíte, aké diela s využitím silných neodýmových magnetov vytvoril.

Kto je Tets Ohnari?

Tets Ohnari je japonský umelec, narodil sa v roku 1980 v Tokiu. Hoci Tets pochádza z Japonska, často tvorí aj v Česku. Krajina našich susedov mu vraj k srdcu prirástla ešte v časoch štúdia. Študoval tam sochárstvo, umenie a dizajn na pražskej Akadémii výtvarných umení a Vysokej škole umeleckopriemyselnej alebo na Univerzite Jana Evanjelistu Purkyně v Ústí nad Labem.

Tvorba Tetsa Ohnariho

Ktoré materiály Test Ohnari používa? Pri tvorbe svojich sôch najčastejšie pracuje s kameňom, sklom a drevom.

„Moment, keď sa ruka sochára prepojí so surovinou, je rozhodujúci. To, čo sa v tejto chvíli deje, je katalyzátorom k nevyhnutnej zmene tvaru tejto suroviny,“ uvádza Tets Ohnari na svojom webe.

Jeho umenie môžete obdivovať na výstavách v Japonsku aj v celej Európe, vrátane Česka. V posledných rokoch svoje diela Tets Ohnari vystavoval napríklad v Trafo Gallery, v rámci Signal festivalu a juxtaposition / 2017 na pražskej Kampe, na Slovensku v Trnave.

Prezrite si umelcovu tvorbu na jeho webe

Ako japonský umelec spolupracuje s českou spoločnosťou?

Osobnosť a tvorba japonského umelca Tetsa Ohnariho sa nám, spoločnosti UNIMAGNET, páči, preto ho dlhodobo sponzorujeme a podporujeme.

Ako magnety z Česka magnetizujú tvorbu Japonca Tetsa Ohnariho.

Na výrobu niektorých diel totiž Tets využíva silné neodýmové magnety, ako napríklad v jednom z jeho umeleckých diel z názvom monos.

monos / 2016 / buisiness card

Ktorí ďalší umelci tvoria svoje diela s využitím neodýmových magnetov?

Zoznámte sa aj s tvorbou ďalších umelcov, ktorí svoje diela vyrábajú z neodýmových magnetov v článku Magnet Art – magnetické moderné umenie, a tiež zistite v článku s návodom Magnet Art – rám plný pohybujúcich sa neodýmových magnetov, ako si podobné dielo vyrobiť svojpomocne.

Sledujte ďalej náš na blog Unimagnet a objavte ďalšie zaujímavosti zo sveta magnetov.

Zaujíma vás Tetsova tvorba? Pozrite sa na inštaláciu jedného z diel na videu.