Vytvorte si rámčeky na fotky z magnetickej pásky alebo magnetické vrecká

Rámčeky na fotky z magnetickej pásky.

Ako si na väčšiu fotografiu vytvoriť rámček, ktorý bude navyše magnetický? Pomocou magnetických farebných pások. Nastrihajte si ich podľa potreby. Môžete použiť aj magnetické vrecko. Premeňte nudnú plochu chladničky, kovovú skrinku alebo iný feromagnetický povrch na miesto plné farebných spomienok. Zistite v článku, ako využiť magnetické pásky na výrobu fotorámčeka.

Farebná magnetická páska

Farebná magnetická páska je dostupná v niekoľkých farbách – biela, čierna, červená, zelená, modrá, žltá a oranžová. Magnetická feritová páska má hrúbku 1 mm, je široká 40 mm a predáva sa po metroch.

Farebná magnetická páska.

Magnetickú pásku môžete strihať nožnicami, alebo rezať. Ľahko ju pricvaknete k feromagnetickému materiálu, kovu. Po opätovnom stiahnutí nezanecháva žiadne stopy.

Používa sa napríklad pre reklamné systémy a POS, vo výstavníctve alebo na označovanie skladových regálov. Je ideálna aj na vytvorenie magnetického fotorámčeka. Čítajte, ako na to.

Postup na výrobu magnetického rámčeka na fotky

Pásku podľa kovového pravítka rozrežte lámacím nožom v polovici na šírku tak, aby ste zo 4 cm pásky urobili pásku širokú len 2 cm. Ak chcete rámček použiť na pohľadnice, nechajte šírku radšej 4 cm, aby sa obrázok nešmýkal.

Teraz upravte dĺžku – pásku odstrihnite trochu dlhšiu ako je samotný obrázok. Bude lepšie držať.

Magnetické pásky.

Máte? Pásku pritlačte k povrchu dverí chladničky alebo magnetickej tabule, aby nebola skrútená, a prichyťte pod ňu fotografiu.

Rámček na fotky z magnetickej pásky.

Vyberte si magnetickú fóliu pre svoj projekt.

Tip: Kúpte si magnetických fólií viac a vyrobte si magnetický tangram. Tangram je zábavná hra, stavebnica, trocha podobná puzzle alebo aj origami. Pozrite sa na návod.

Magnetické vrecko

Magnetické vrecko funguje podobne ako magnetické pásky, ale má už rámik kompletný, väčšinou pre formát papiera A4.

Magnetické vrecko.

Vložte do magnetického vrecka obrázok, ktorý namaľovali vaše ratolesti, fotku z ciest alebo obľúbený recept a pripnite ho na magnetickú tabuľu či chladničku. Priehľadné magnetické vrecko ochráni obrázky, recepty a návody pred prachom, vlhkosťou aj mastnotou. Fotografie zvýrazní červený, modrý alebo zelený rámček podľa vášho výberu.

Vďaka väčšiemu rozmeru magnetického priesvitného obalu 316 × 230 mm bude vložený motív formátu A4 viditeľný celý vrátane okrajov.

Inšpirujte sa ďalšími magnetickými tipmi na blogu Unimagnet.