Na bankovky existuje veľa typov tenkých „slim“ peňaženiek, ale čo s mincami? Buď si zaobstarať peňaženku na mince, alebo ich nosiť voľne vo vrecku. Lenže tak ich môžete ľahko stratiť. Euromince nie sú všetky feromagnetické. Kým sa pustíte do vyrábania, vyskúšajte, ktoré z mincí, ktoré zvyknete používať, sa pricvaknú. Zistite, ako na to, a ktorý neodýmový magnet je na peňaženku na drobné vhodný.
Ktoré mince sú feromagnetické?
1 cent, 2 a 5 centov magnet priťahuje, 1 € a 2 € sú magnetické len čiastočne. 10, 20 a 50 centové mince nie sú feromagnetické vôbec. České obežné mince sú však všetky feromagnetické a k magnetu sa bez problémov priťahujú. Pozrite sa do článku, z akých materiálov sa mince vyrábajú.
Magnet vhodný na výrobu magnetickej peňaženky na mince
Ideálny je kruhový neodýmový magnet KR-27-16-05-N. Vonkajší priemer magnetu je 27 mm, vnútorný 16 mm, výška 5 mm. Na tento magnet s magnetickou silou 10 kg pevne pricvaknete asi 13 českých mincí.
Peňaženku na drobné mince s prstencovým magnetom môžete nosiť v aktovke či vrecku, alebo neodýmový magnet priviažte na pútko nohavíc.
Dajte pozor na platobné a zákaznícke karty v blízkosti magnetu
Neodýmový magnet nedávajte do blízkosti platobných ani zákazníckych kariet, silné magnety by mohli znehodnotiť magnetický prúžok alebo čip.
Magnetické karty majú magnetický prúžok, na ktorý sa ukladajú údaje do magnetickej pásky. Sú to napríklad zákaznícke či vernostné karty obchodov alebo karty, ktoré používate pri vstupe na pracovisko.
Väčšina dnešných platobných kariet má magnetický prúžok aj čip, tie sa nazývajú hybridné.
Dúfame, že sa vám bude magnetická peňaženka na mince dobre nosiť.
Tip: Ak vám spadnú kľúče do kanála, skrutka do škáry alebo za skrinku, vyberte zo svojej magnetopeňaženky mince, priviažte k neodýmovému magnetu pevný špagát a spustite do kanála či iných priestorov. Kovové predmety sa k magnetu pricvaknú a vytiahnete ich raz-dva.
Inšpirujte sa ďalšími užitočnými tipmi na využitie magnetov na blogu Unimagnet.