Pre cestovateľov, výletníkov a námorníkov: Ako udržať poháre na stole?

Ako udržať poháre na stole?

Pre cestovanie dopravnými prostriedkami či plavbu loďou je typické nestabilné prostredie, poháre sa po stole často posúvajú. Ako zabezpečiť, aby poháre či napríklad soľnička a korenička zostali na stole na rovnakom mieste? Prilepte k nim malé magnety a potom ich pricvaknite k doske stola alebo ku kovovým kotúčom. Poháre a nádoby už zo stola „neodpochodujú“. Čítajte ďalej.

Materiál na výrobu pohára s magnetmi

Materiál na výrobu pohára s magnetmi.

• Neodýmové kotúče KT-30-02-N. Tieto kotúčové magnety majú priemer 30 mm a výšku 2 mm. Sú dostatočne silné na to, aby udržali pohár s vodou.

• Univerzálne lepidlo UHU Max Repair. Lepidlo využijete na lepenie nasiakavých i nenasiakavých materiálov, ako sú drevo, koža, kovy, sklo, plasty, porcelán, kameň. Je vhodné na vnútorné i vonkajšie použitie, je vodeodolné. Využijete ho na prilepenie oceľových kotúčikov.

• Poháre, soľnička, korenička alebo ďalšie nádoby a riad do karavanu, kempu, na loď. Najlepšie sú poháre s dnom vypuklým dovnútra, aby sa na ich dno magnet zmestil a neprekážal.

• Lieh a handrička.

Návod na výrobu „magnetického“ riadu.

1) Lepené plochy musia byť čisté, suché a odmastené. Poháre a ďalšie cestovné nádoby umyte, vysušte a ich dná odmastite liehom. Nezabudnite odmastiť aj neodýmový kotúč.

2) Naneste lepidlo na jeden z lepených povrchov a lepené diely – magnet a dno pohára – a spojte. Korekciu môžete vykonať do 5 minút. Lepidlo nechajte riadne zaschnúť, konečnú pevnosť dosiahne približne po 24 hodinách.

Aj keď je lepidlo vodeodolné, neodporúčame poháre umývať v umývačke.

3) Riad na kempovanie alebo poháre na loď pricvaknite ku kovovému stolu.

Nádoby teraz budú na stole stabilné.

Návod na výrobu „magnetického“ riadu.

Poháre s neodýmovým magnetom.

Tip: Prestreli ste na lodi stôl na romantickú večeru, ale fúka silný vietor? Aby vám obrus neuletel na najbližší ostrov, použite moderných silákov aj na prichytenie obrusu. Inšpirujte sa v článku Cvak. Koniec lietajúceho obrusu. Pripnite magnetmi mapu aj závesy.

Objavte ďalšie magnetické tipy a nápady aj na blogu Unimagnet.